فهرست مطالب

آمار سایت

 
No Image
خوش آمديد!
سرطان و طب سنتی‘ اسلامی پيوند ثابت

(به قلم استاد حسین خیراندیش)

این مقاله ارزشمند برگرفته از مقدمه کتاب “درمان تومورهای مغزی از دیدگاه طب ایرانی ( سنتی ) ” نوشته دکتر سید محمد موسوی می باشد که با مقدمه ی استاد حسین خیراندیش مزین گشته است .

*******

بسم الله الرحمن الرحیم

از آغاز زندگی بشر تا کنون سلامتی به عنوان برترین نعمت ها و سرآمد ثروت ها و عافیت ، بهشت موعود توصیف گردیده است و بیماری به عنوان دشمن حیات نماینده ی ابلیس و بزرگ ترین بلاها مورد توجه و مقابله قرار گرفته است .

در میان بیماری ها نیز بیماری سرطان سخت ترین و مهلک ترین بیماری توصیف شده است ، از منظر طب کلاسیک سرطان ناشی از رشد فزاینده سلول است و به تناسب این که در چه اندامی بروز کرده باشد رفتاری متفاوت از خود نشان می دهد و شتاب انتشار آن مختلف خواهد بود .

در این مقوله صرف نظر از این که چه عواملی زمینه ی پیدایش سرطان را بوجود می آورد و درمان این بیماری از چه طریقی انجام می شود ، به لحاظ جایگاه ویژه بحث ضروری می داند نگاه دیگری را برای محققین و علاقه مندان به درمان باز کند ،

چه بسا وسعت نظر و عمق اندیشه موجب گردد تا بدون بدون هرگونه قضاوتی عجولانه راهی دیگر برای کشف درمان این بیماری لاعلاج و بعضا صعب العلاج از دیدگاه طب کلاسیک پیدا شود و دریچه ی امید به سوی این بیماران گشوده گردد .

نگاهی که مورد توجه این کتاب است بررسی راه های درمان تومورها و سرطان ها از طریق رهنمودهای طب سنتی ایران است ، ما فکر می کنیم با توجه به مبانی و فلسفه طب سنتی ایران و توان سازگاری آن با نظام هستی و زیر ساخت نشأت گرفته از منبع وحی و الهام و اندیشه ی پیامبران و حکما و پشتوانه ی عظیم تاریخی ، این مکتب بتواند پاسخ مثبتی به سوال بزرگ پزشکی رایج بدهد .

علی ایحال نشان عقل این است که به جای سپردن تن بیمار به درمانی که روزهای پایانی زندگی را بسیار سخت ، خشن و درگیر کرده ، با دستگاه ها و داروهای با عوارض شدید و گران قیمت مواجه می سازد و چهره ای کریه و نازیبا از انسان به نمایش می گذارد و امید بقای حیات را به حداقل می رساند ، به یک مکتب درمانی رو بیاوریم که دانه های حب شفای خود را از طبیعت برداشته و معجون درمانی خود را در ظرف خودی پخته است و زمزمه گرم کننده ی دمای آن دارو با ذکر و یاد خدا گرم شده است و شربت دارویی را می نوشیم که اگر شفای خداوند بر آن مقرر گردید تلخی مزه دارو با شیرینی نام و یاد او کام را ملمح گرداند و اگر چنانچه تقدیر قادر متعال بر ختم زندگی دنیوی و تدارک سفر به جهان باقی بود با دست بیگانگان و با قیمت گزاف ، جان را به سختی از قالب تن خارج نساخته باشیم ، به تعبیر دیگر اگر تقدیر مرگ است چرا با دست دیگران به این کار تن دهیم و تن ما آتشی گردد که دیگ سرمایه دیگران را به جوش آورد و آمال تحقیقاتی و مال اندوزی آنان را محقق سازد .

بیایید فرضیه های درمانی اجداد و نیکان خود را برای درمان سرطان تجربه کنیم و چشم از دهان دیگران برداریم و در و یاقوت اندیشه های متکی به تجربیات هزاران سال گذشته ی بشر را به معرض امتحان بگذاریم .

در این معادله چند سود وجود دارد :

الف : اگر به درمان اساسی بیماری سرطان دست نیافتیم مثل این است که در شرایط کنونی به سر می بریم با این تفاوت که هزینه ی گزاف روزهای پایانی زندگی نزدیکان ما را دچار مشکل مضاعف نساخته و با چهره ای طبیعی و امید به فضل خدا جان را به جانان خواهیم سپرد .

ب : اگر داروهای پیشنهادی طب سنتی ایران ناکارآمد بود و ناقص و تمامی نیاز ما را برای تحقق درمان تأمین نکرد و یا احیانا مرگ آفرین شد ، درست شرایط مشابه فراهم آمده است با این تفاوت که ابزار مرگ آفرین بدست دیگران ساخته نشده است و اگر بناست بمیریم چرا موش آزمایشگاه دیگران گردیم و چه بهتر که تن خود را در معرض تجربیات بومی قرار دهیم .

ج : اگر به درمانی کارساز دست یافتیم مکتبی را به جهان معرفی کرده ایم که مبانی فلسفی آن ریشه در عمق تاریخ و اعتقاد ما دارد و فرهنگ خودی را باور می سازد و با طی کردن مسیری کوتاه و بدون پیچ و خم مقصد را حاصل می کنیم .

د : فرضیه ی دیگری نیز ذهن انسان را به خود معطوف می دارد و آن این که چه بسا آغاز چنین حرکتی ما را به یک ائتلاف عاقلانه و عالمانه بین طب سنتی ایران و طب کلاسیک سوق دهد و با ایجاد یک زمینه ی همکاری و مساعدت صمیمانه از ابزار تشخیص طب کلاسیک کمک بگیریم و درمان رابه طب سنتی بسپاریم و یا اندیشه های کلان و جامع نگر طب سنتی را در مهار انتشار سرطان بکار بگیریم و در مقاطع مختلف نوبت درمان را به هر کدام از مکاتب که دارای توان بیشتری هستند واگذار نماییم .

هم اکنون بنابر این فرض قوی که طب سنتی ایران برای درمان سرطان دارای اندیشه ای کارساز است به تبیین چگونگی پیدایش و درمان آن می پردازیم و از این دریچه اهمیت تلاش و تحقیق برادر عزیزم جناب آقای سید محمد موسوی درمانگر توانای طب سنتی ایران را مطرح می کنیم .

سرطان به عنوان یک بیماری چنگ انداز و دارای قدرت انتشار سریع به سراسر بدن از زمان قدیم وجود داشته است و طرح درمانی ویژه ای نیز برای آن مطرح بوده است . برخی از درمان ها نیز موفق و پیرامون درمان برخی دیگر اظهار ناامیدی شده است .

اما آنچه که موجب تفاوت در برخورد با سرطان می شود تعریف ویژه ای است که طب سنتی ایران از شیوه ی پیدایش آن دارد ، این تعریف دقیق ذهن انسان را به سوی یک پدیده ای جلب می کند که دقت در آن به آسانی می تواند زمینه های جلوگیری از بروز و پیدایش سرطان را فراهم آورد و تصویری از زندگی به انسان بدهد که با عملی ساختن آن تصویر سرطان ، از هیولای وحشی بی منطق و کشنده به یک دشمن قابل مذاکره و محاصره و تسلیم تبدیل گردیده و استعداد رام شدن را از خود بروز میدهد .

برای این که بحث شفاف شود ناگزیر مثال هایی را تقدیم می کنیم .

مثلا طب سنتی ایران معتقد است که بدن انسان ترکیبی است فراهم آمده از چهار خلط صفرا ، دم ، بلغم و سودا که هر کدام مامور ساخت بخشی از اندام انسان هستند ، هر گاه این چهار خلط به تعادلی نسبی در بدن وجود داشته باشند انسان سالم است و چنانچه یکی از این چهار خلط به نسبتی بر اخلاط دیگری برتری داشته باشد تیپ های مزاجی ایجاد می شود که در نتیجه با توجه به این که کدام یک از اخلاط چهارگانه برتری نسبی بر دیگری دارند فرد دارای مزاجی با مشخصات همان خلط نامیده می شود ، این شخص با وجود دارا بودن مقدار بیشتری از خلط مورد نظر تا زمانی که در ترکیب اخلاط خود معتدل است سالم است و هر گاه از حد خود بیشتر شد بیمار می شود .

یعنی اگر به افرادی با تیپ صفراوی ، دموی ، بلغمی و سوداوی در شرایط مساوی خوراک صفرازا بدهیم ، اولین گروهی که بیشترین آسیب را می بینند تیپ صفراوی هستند در حالی که تیپ بلغمی مزاج از غذای صفرازا لذت برده و با نشاط خواهد شد .

بنابراین قاعده با شناخت غذاها ، محیط ، دواها و رفتارهای ایجاد کننده زمینه ی اصلی بروز هر خلطی در بدن انسان می توانیم در حال سلامت از هر کدام به اندازه ی نیاز بهره ببریم و در شرایط بیماری افزایش هر کدام از اخلاط در بدن را با مصرف ماده ضد آن کاهش دهیم و یا ضعف هر کدام از این اخلاط را جبران نماییم .

این سیستم درمانی در طب سنتی ایران به قاعده ی درمان به ضد موسوم است یعنی اگر ماده صفرا در بدن زیا د شد صفرازدا می دهیم و اگر بلغم زیاد شد بلغم زدا و بهمین ترتیب برای افزایش دم و سودا در بدن عمل می کنیم .

بر اساس همین قاعده وقتی که بخواهیم برای پیشگیری از بروز بیماری ها اقدام کنیم باید مواد و رفتار ایجاد کننده ی آن خلط را که سرمایه ی پیدایش آن بیماری است از دسترس دور کنیم و شخص را از محیطی که در آن خلط مورد نظر پدید می آید خارج نمائیم و یا به محیطی که زداینده ی آن خلط می باشد مهاجرت دهیم .

بیماری سرطان ناشی از افزایش سطح سودا در یک اندام و یا عضو بدن است و این ماده ی سوداوی به تناسب اینکه از کدام یک از اخلاط چهارگانه پدید آمده باشد تظاهر گوناگونی از خود بروز می دهد و اندام ویژه ای را در گیر می سازد .

توضیح این که :سودای غیر طبیعی و بیماری زا یا ناشی از سوخت ، پوسیده شدن و عفونت سودای طبیعی است یا در اثر سوخت و رسوب صفرا ایجاد شده است و یا پس از گدازش و یا عفونت خون به وجود آمده است و یا تبلور بلغمی است که در شرایطی ویژه از حالت طبیعی خود خارج گردیده است .

این انواع سوداها که معلوم شد انواع گوناگونی دارد هر کدام در بخشی از اندام کارآیی ویژه ای دارند و هر کدام جایگاه خاصی را برای تظاهر بیماری انتخاب می کنند و این جایگاه و اندام ها در حقیقت همان خاستگاه آنان است .

طب سنتی ایران با بررسی مزاجی ، طبع بیمار را بررسی می نماید و پس از آن مزاج بیماری را در آن جستجو می کند و آن گاه بعد از شناخت نوع سودای پدید آورنده ی بیماری در حقیقت نوع سرطان را شناسایی و به درمان آن می پردازد .

و از این مجرا دسته بندی نوع سرطان ها و متعاقب آن رده بندی ، درمان پذیری و یا عدم درمان پذیری و سرعت و شتاب به سوی بهبودی و یا دشوار بودن آن تعیین می گردد .

مثلا سرطان کبد که از ماده صفراوی پدید می آید چون سودای آن از خلط صفراوی ایجاد شده و ماده ای سخت غلیظ و بسیار گرم است درمان ناپذیر تعریف شده لکن سرطان سینه که ماده ی سودایی پدید آورنده ی آن از خلط بلغم ایجاد شده است درمان پذیر و یا کنترل شونده توصیف گردیده است و می توان با جراحی آن را مهار نمود . (لازم به ذکر است که جراحی پیشنهاد طب سنتی ایران است برای درمان سرطان سینه )

پس از تعریف ماده ی پدیدآورنده ی سرطان نکته ی مهمی که در طب سنتی ایران به آن می پردازد زمینه های گوناگون پیدایش سودای غیر طبیعی در بدن انسان است و این از موضوعات مهمی است که پرداختن به آن در عصر حاضر می تواند بسیار راه گشا باشد .

به نظر می رسد با جستجویی کوتاه به این جمع بندی می رسیم که قرن حاضر قرن فراوانی بروز بیماری سرطان در جهان است و هیچ زمانی تا این حد بشریت در معرض بروز این بیماری نبوده است و زمانی به این اعتقاد پایبندتر خواهیم شد که درک کنیم زمینه های پیدایش خلط سودا در آداب زیست و معیشت و تغذیه ی مردم فراوان تر یافت می گردد ، نگاهی گذرا به آیین زیست انسان مدنی در شرایط کنونی این ادعا را آشکار می سازد .

همه می دانیم که غذاها زمینه ی بروز اخلاط مورد نیاز بدن انسان هستند و اگر غذاها سالم باشند انسان سالم و اگر عذاها نامناسب باشند اخلاطی غیر طبیعی پدید می آورند و موجبات بروز بیماری را ایجاد می کنند .

با این نگرش غذاهای سودازا در جامعه بسیار فراوانند از آن جمله :

گوشت گاو کهنسال که از مدت زیادی یخ زده و گوشت ها و مذبوحات ترکیب شده ی نیم پخت به صورت سوسیس و کالباس و مواد شیمیایی گوناگون که به عنوان نگاهدارنده ی غذاها و جلوگیری از فساد غذامصرف می شود ، مواد شیمیایی شوینده و سم های فراوانی که برای جلوگیری از توسعه ی حشرات در دشتها و مزارع به کار گرفته می شود و مصرف بی رویه ی کودهای شیمیایی به گونه ای ساختار گیاه و مواد غذایی را تغییر می دهد که از طریق آنها سم و تمامی مواد سودازا وارد غذا و در نهایت وارد بدن انسان می شود .

علاوه بر آن افزایش برخی از غذاهای پرمصرف در سیستم تغذیه ی مردم مانند روغن نباتی و معطرسازان چای و نگهدارنده ی نوشابه های گازدار ماده ی اصلی سوداسازها هستند .

ظرف نگهداری و پخت غذاها ، پخت سریع و گرم کننده های سریع غذاها که عمدتا با ابزار الکتریکی دما می گیرند غذاها را به سودا تبدیل می کنند .

خوراک سریع و ناجویده و بدون اشتها و فارغ از یاد و نام خدا و عدم دقت به غذا در هنگام جویدن و همچنین بلع غذاهای خیلی داغ و یا خیلی سرد و خوراک غذای خیلی سرد و خیلی گرم با هم و تنوع و چند گونگی غذا در یک وعده ی غذا و استفاده ی بیش از حد از غذاهای حیوانی ، عدم رعایت تناسب مزاج انسان و مصرف کردن غذاها و میوه های غیر فصل نیز از عوامل دیگر ایجاد سودا در بدن هستند .

می بینید که عوامل و ابزار سودازا چقدر در فضای تغذیه ی ما رسوخ کرده است و یا به تعبیری دیگر پوشش کامل سودا فضای تغذیه ی مار ا پر کرده است .

علاوه بر موارد غذایی که برخی از آنها برشمرده شد ، عوامل مهمتری نیز هستند که معمولا مد نظر قرار نمی گیرند :

از جمله این موارد بهره گیری نامطلوب از ابزار زندگی صنعتی است مانند صداهای ناهنجار صنعتی ، ابزار موسیقی ناهنجار ، پرتوهای تلفنی بیسیم ، تلفن همراه و پرتو لامپها و بهره گیری غیر ضروری از روشنایی ها در طول روز ، استفاده ی افراطی از کامپیوتر و حضور مداوم در پرتو مانیتور , تلویزیون , زنگ تلفن و موبایل و صدای دزدگیر و خلاصه تمامی آلودگی های صوتی و صداهای ناموافق با سرشت انسان به همراه درگیری های ذهنی و روانی گوناگون , غم مداوم , سردرگمی , دودلی , بحران اندیشه , تردید در مسیر عمل در زندگی , عدم اعتاد به خداوند و جدیت مقاوم در تغییر سرنوشت و عدم سر سپردگی , تسلیم در مقابل ناکامی ها , خنده های ریاکارانه و دوری از گریه و اشک جهت دار فرح بخش روح و روان , و حقد و حسادت , حرص و آز و عدم تسلیم و رضا , حذف ارتباطات صمیمی و عاشقانه و قطع مراودات فامیلی و دوستانه و خداجویانه از زمینه های قطعی بروز سودا است .

شما می توانید اثر سریع و آشکار بخل و کینه و حسادت را در تغییر ترکیبات خون مشاهده نمایید ,

همچنان که ابزارهای علمی اثر خداجویی و ایمان و یکتاپرستی بر افزایش توان سیستم ایمنی بدن انسان را مشاهده و اثبات نموده اند . موارد فوق نیز مشهود است و زمانی که تمامیِ این رفتارهای ناخوشایند در فضایی تهی از عشق و معنویت عملی گردد مانند آب نیم گرمی است که در معرضِ سرمای شدید قرار داده شده و ناگزیر تبدیل به یخ می شود و این همان سودای مد نظر طب سنی است .

یک فضای معنوی می تواند چنان گرمایی پدید آورد که تمام ناامیدی ها و پلیدی های فکری و پنداری را ذوب نماید و بدن را از شر سودا برهاند .

گذشته از موارد فوق فضای زیست آلوده ی شهری , عدم وجود آرامش , هوای آلوده و استفاده ی افراطی از فلزات و مصالح ساختمانی با دانه های فشرده در ساختمان , تیر آهن های با ضخامت زیاد , درب های آهنی و سطح های صیقلی از کف تا دیوار و سقف موجب ایجاد مانع برای گذر پرتوهای مفید آسمانی به تن انسان گردیده و از سوی دیگر باعث بازتاب تفکرات مثبت انسان به مغز می شود و طنین مستمر این امواج در سر خون را فشرده می سازد و موجب پیدایش سودا در مغز می گردد .

و زمانی که زندگی انسان در قالبی از بی تحرکی , آسایش طلبی طی شد , پیاده روی , کوه پیمایی , تحرک بدنی و ورزش , آرام از برنامه ی زندگی حذف شده , زمینه برای بروز سودا فراهم تر می شود .

رفتارهای جنسی ناقص نیز در عصر حاضر یکی از زمینه های مهم پیدایش سرطان سینه و پروستات است .

از منظر طب سنتی ایران هر گاه ترشح جنسی در بدن پدید آمد باید تخلیه شود و این تخلیه باید بصورت طبیعی صورت گیرد , اگر چنانچه ترشح انجام گرفت لکن تخلیه نشد مواد در مجاری جنسی باقی می ماند و با تکرار ترشح رسوب می کند و موجب ایجاد عفونت و سودا گردیده و زمینه ی پیدایش تومور یا سرطان را در آن ناحیه فراهم می آورد .

ورود به بستر زن بدون تمهیدات تهییج کننده ی شهوت و تخلیه ی سریع جنسی موجب مشکلاتی از این قبیل برای زن است .

همچنین چشم چرانی مردان در محیطی که تحریک کننده باشد چنین عوارضی را برای مردان ببار می آورد که البته ممکن است برای زنان نیز وضعیتی مشابه را ایجاد نماید ,

از این جهت نگاه حرام در دستورات اخلاقی دین مبین اسلام تیری زهرآگین از تیرهای ابلیس نامبرده شده است که تن را آغشته به سم می سازد .

چه بسا کسانی باشند که این گونه تعریف برای پیشگیری از بروز سرطان را به دیده ی استهزاء بنگرند و نیم نگاهی به این اظهارات ننمایند , اما هستند در گوشه هایی از جهان که برای پژوهش دقیق علمی پیرامون آن هزینه های گزافی را صرف می کنند و با رویکردی بسیار عالمانه به آن , فرضیه های طب سنتی را مورد توجه ویژه قرار می دهند .

قبل از آن که ثروت خودی را از بیگانه تمنا کنیم , شایسته است دستورات طب سنتی را مورد توجه قرار دهیم و جام زهر پربهای دیگران را به شربت شفابخش بر آمده از دشت و صحرای خود مبدل سازیم .

نکته ی بسیار اساسی و مهمی که در روش درمان طب سنتی ایران برای کنترل سرطان به چشم می خورد و در این کتاب بصورت ویژه به آن توجه شده است این که طب سنتی ایران قبل از این که به نوع تومور و غده ی سرطانی توجه کرده و جایگاه پدید آمدن آن را مد نظر قرار دهد به تقویت کل بدن می پردازد و از این طریق سربازان رو به تزاید سرطان را در قلعه ی ایمنی تن و روان محاصره می نماید .

و در عین حال درمان موضعی را با توجه به نوع سودای زمینه ساز تومور و غده ی سرطانی بکار می گیرد , به نظر می رسد این روش نسبت به سایر مکاتب درمانی جامع نگرتر و در درمان موفق تر باشد

یک بررسی کامل پیرامون داروهای درمانگر سرطان ها و تمهیدات رفتاری و معنوی پیرامون آن , صحت این استراتژی درمانی را تایید می کند و تمام کسانی که دستی در طب سنتی دارند به توفیق این روش در درمان اذعان دارند امیدوارم تمام کسانی که پیگیری روش های درمانی طب سنتی ایران در درمان بیماری ها به ویژه پیرامون درمان سرطان , شنای مخالف جریان رود می پندارند , به این باور برسند که رودی که در ذهن شما پدید آمده است رودخانه ای صنعتی است که هیچ قطره ای از آسمان آب های آن را تامین نمی کند و اطلاعات بدست آمده ی ناشی دو قرن تلاش برای درمان چنین بیماری هایی بوسیله ی طب کلاسیک نتیجه ی رضایت بخشی نداده است

و به ما گوشزد می کند که بسنده کردن به یک روش محدود برای درمان بیماری روشی غیرعالمانه و غیر عاقلانه است و تجربه کردن نظرات حکمای بزرگ طب سنتی بصورت جدی و پیگیری علمی , چراغی را روشن خواهد کرد که نورر امید بر قلب تمام بیماران سرطانی بتاباند کما این که تجربیات درمانی دست اندر کاران این رشته چنین حکایت می کند .

این جانب از تلاش علمی و جسارت و شجاعت جناب آقای موسوی که در این عصر چنین فرضیه ای را مطرح ساخته اند تقدیر نموده و توفیق ایشان را از خداوند بزرگ درخواست می کنم و از پزشکان دلسوز خدمت و جویای درمان استدعا دارم تا با مورد توجه قرار دادن این روش درمان دریچه ای دیگر برای درمان بشر را بازگشایی نمایند و از این که در این بخش به هاریسون و شوارتز و سیسیل و… اعتماد نکرده اند نهراسند و به خداوند بزرگ اعتماد کنند و بدانند که خدایی که جلوه ی رحمت عام او بر رحمت ویژه اش سبقت دارد وقتی که می گوید برای هر درد هزار درمان خلق کرده ام , حتماً تمام این درمان ها را در کیسه ی هاریسون پنهان نکرده است و اگر یک صدم تلاش و مطالعه و جستجو و تحقیق و سرمایه گذاری با روش طب کلاسیک را صرف فرضیه های طب سنتی ایران کنیم یقیناً به صد برابر نتایج جاری دست پیدا می کنیم. مطمئناً و یقیناً .

و من یتق الله یجعل له فرقاناً

حسین خیراندیش

دسته: دسته‌بندی نشده | نويسنده: mohammad hossein zare yazd


نظرات بینندگان:
مهدی نژاد گفته:

بسم الله الرحمن الرحیم.سلام.بایدبه خاطر این که وزارت بهداشت مجوز تولیدقندوشکر میدهدخون گریه کردد.البته عوارض آن شامل همه است نه زنان باردار
عوارض قندو شکر

نیشکر و چغندر قند بعد از جداسازی تمام املاح، ویتامین ها، پروتئین، آنزیم و سایر مواد مغذی مفید، در کارخانه تصفیه شده و به ساکاروز خالص تبدیل می شود.ماده کریستالی سفید رنگی که بعنوان شکر می شناسیم، یک ماده مصنوعی و فرآیند شده است که اغلب از نیشکر یا چغندر قند بدست می آید. قند مو

چیزی که بعد از فرآیند باقی می ماند، ماده مصنوعی غلیظ شده ای است که استفاده از آن نه تنها چندان فایده ای برای بدن انسان ندارد بلکه مضراتی هم دارد که در ذیل خواهید خواند :
قندوشکربرهرتغذیه ای آمیخته شود نه تنهاهیچ یک ازموادمغذی آن مورداستفاده بدن قرارنمی گیردبلکه تعادل موادضروری بدن رابهم می ریزد دشمن ویتامینهای گروه(ب)قندوشکر وتمام شیرین کننده های مصنوعی وشیرینی های قنادی وشکلات.

چون قندوشکر دشمن اصلی ویتامین گروه (ب)است توجه نحوه توزیع ویتامینها در بدن رادرزیرتوجه کنید
اعصاب: B1 , B2 , B3 , B6 , B12
قلب: B1
خون: E, B6, B12, C
کبد: B کمپلکس، C , A
چشم: B2 و A

دهان: B3 و C
آنتیبادیها: A, C, B6
انرژی: B
موی انسان: B2 و C و A
سیستم ایمنی بدن را از کار می اندازد. پس از هر بار مصرف محصولات شکردار گلبولهای سفید بدن (نوتروفیلها) از کار می افتند و تا ۲ الی ۵ ساعت بدن کاملا آماده آلوده شدن به هر نوع ویروس یا باکتری خواهد بود. پس از هر بار خوردن چیزی شیرین سیستم ایمنی بدن ۲تا۵ کارایی خود را از دست می دهد و این دقیقا بهترین زمان برای فعال شدن میکروبها و ویروسها است
تعادل مواد معدنی بدن را بر هم می ریزد. چون شکر ماده ای است فاقد ویتامین- فاقد مواد معدنی و فاقد فیبر. شکر ماده ای زائد است که بدن انسان قادر به هضم و جذب آن نیست از اینرو برای اینکه ساختار ملکولی شکر شکسته شود بدن مجبور است از مواد معدنی محلول در بدن مصرف کند تا بتواند شکر را هضم کند. در نتیجه تعادل عناصر معدنی مثل کلسیم- منیزیوم و پتاسیم و سدیم و… بر هم می ریزد
باعث ضعف سیستم دفاعی بدن در برابر کلیه بیماریها میگردد

سیستم ایمنی بدن را از کار می اندازد. پس از هر بار مصرف محصولات شکردار گلبولهای سفید بدن (نوتروفیلها) از کار می افتند و تا ۲ الی ۵ ساعت بدن کاملا آماده آلوده شدن به هر نوع ویروس یا باکتری خواهد بود
باعث ضعف سیستم دفاعی بدن در برابر کلیه بیماریها .
عامل اصلی سرطان از جمله سرطانهای سینه و پروستات و کلون و رکتوم
سبب افزایش تقسیم سلولهای کبد و سرطان کبد
افزاینده سرعت اعتیاد به الکل و میل به اعتیاد به مواد مخدر
زوترسفید شدن موها و چین و چروک پوست
عامل پیری زودرس
دیابت
اقسام مشکلات روانی
باعث برهم خوردن ترشح هورمون رشد-کوتاه وبلندی قد
آلرژی به غذاهای گوناگون
اگزما در کودکان
آب مروارید
ضعف بینایی
صرع
بزرگترین خطر مصرف شکر این است که ساختمان
DNA
را می شکند
سبب تولید رادیکال های آزاد در خون
فعالیت هورمونها را بر هم میزند
ساختار پروتئین ها را به هم می ریزد در نتیجه بدن قادر به جذب آنها نخواهد بود
چاق شدن
عامل اصلی سنگ مثانه وسنگ کلیه
-عامل آرتروز مفاصل و یکی از عوامل اصلی بیماری آسم -وآپاندیسیت
عامل اعتیادغذایی
اضطراب
باریک شدن رگهای خونی و در نهایت سکته
افزاینده مقدار چربی کبد
بزرگ کردن اندازه کلیه ها
اختلال در کار پانکراس
عامل یبوست و خشکی روده
بسته شدن رگهای خونی
بدترکردن بیماریهای لثه
بالا رفتن فشار خون
اسیدی کردن آب بذاق دهان
ترشح بیش از اندازه هورمون آدرنالین=بدخلقی وآفتگی وبی حوصلگی
کاهش دهنده میل به فعالیت
تعادل مواد معدنی بدن را بر هم می ریزد. چون شکر ماده ای است فاقد ویتامین- فاقد مواد معدنی و فاقد فیبر. شکر ماده ای زائد است که بدن انسان قادر به هضم و جذب آن نیست از اینرو برای اینکه ساختار ملکولی شکر شکسته شود بدن مجبور است از مواد معدنی محلول در بدن مصرف کند تا بتواند شکر را هضم کند. در نتیجه تعادل عناصر معدنی مثل کلسیم- منیزیوم و پتاسیم و سدیم و… بر هم می ریزد
جذب شدن کلسیم و منیزیوم اختلال ایجاد می کند. یعنی اگر لیوان شیر خود را با کیک یا شکلات میل می کنید هیچ کلسیمی در استخوانهای شما ذخیره نخواهد شد
کاهش هوش و پایین آمدن
افزاینده تری گلیسیرید
افزاینده کلسترول بد وکاهنده کلسترول خوب
از روزی که نوزاد متولد می شود و در غذای تکمیلی او شکر می ریزیم، اثرات مضر آن بر جسم نوزاد شروع می شود مصرف کردن مادر درشیرمادراثرمی گذارد
میگرن
اختلالات شخصیتی-اختلالات دوقطبی–بیماری مانیا یاشیدایی-جنون واسکیزوفرنی
عامل اصلی افسردگی
مردم عامی تصور می کنند با خوردن چیزی شیرین روحیه شان شاد خواهد شد در حالیکه کاملا بر عکس است. شادی حاصل از خوردن شیرینی به خاطر اعتیادی است که به آن دارید و با خوردن آن آرامش می یابید اما در روحیه و امواج مغزی شما اثر متضاد دارد
عامل اصلی پوکی استخوان است. چگونه؟ شکر ماده ای زائد است که فاقد هر گونه ویتامین یا مواد معدنی است و بدن قادر به هضم و جذب آن نیست. از این رو سلولها مجبور هستند برای شکستن ملکولهای شکر از املاح کلسیم و منیزیوم ذخیره در استخوانها استفاده کنند. هر چه بیشتر چیزهای شیرین مصرف شود کلسیم بیشتری از استخوانها خارج شده و در فرایند هضم شکر مصرف می شود. در نهایت استخوانها بعد از چند سال پوک می شوند. دلیل اصلی خرابی دندانها نیز همین است. کلسیم از دندانها استخراج شده و دندان به مرور پوسیده و خراب می شود. مصرف شیر در این هنگام سودی ندارد مخصوصا اگر همراه کیک و کلوچه مصرف شود
امواج مغزی دلتا- آلفا و تتا را زیاد می کند که در نتیجه این افزایش قدرت تمرکز و تصمیم گیری در انسان از بین می رود
انعطاف پذیری ماهیچه ها و اندام بدن را کم می کند بطوریکه با کوچکترین حرکت ورزشی عضلات منقبض می شوند و درد می گیرند
قندوشکر عوارض زیر راهم بوجودمی آورد

ویتامین ۱B (تیامین): مغز به کمک این ویتامین کربوهیدرات ها را می سوزاند و به عنوان سوخت و انرژی به کار می برد. کمبود این ویتامین موجب کاهش وزن، بیماری های معده ای، کم خوابی و در آخر موجب افسردگی می گردد.کمبود ویتامین باعث کاهش اشتها، حالت تهوع، مشکلات سیستم عصبی، ضعف عضلانی و انبساط قلب می شود در صورت کمبود آن ، اعصاب تحلیل می روندخصوصاً اعصاب پا، گز گز کردن پاها که شکایت بسیاری از افراد است می تواند ناشی از کمبود این ویتامین باشد-گاهی اِدم یا ورم اندامها -وی گفت: از آنجا که سلول‌های عصبی منحصراً از گلوکز برای تأمین انرژی خود استفاده می‌کنند، در کمبود این ویتامین علائمی از قبیل افسردگی، بداخلافی، کاهش حافظه و تمرکز و همچنین احساس خستگی ظاهر می‌شود
همچنین پوشیدن لباسهای نایلونی و پلاستیکی باعث نابودی آن میگردد.
این ویتامین در تولید انرژی، انتقال امواج عصبی در مغز و اعصاب محیطی و تولید میانجی‌های عصبی چون سروتونین نقش بسزایی ایفا می‌کند. میزان این ویتامین در اثر مصرف زیاد کربوهیدرات‌، غذاهای فرآوری‌شده، چای و قهوه، فشارهای عصبی، پرکاری غده تیروئید و همچنین در دوران بارداری، شیردهی و بلوغ کاهش می‌یابد

B2یاویتامین ریبوفلاوین

. بیماری‌های مزمن، سرطان، سوء‌جذب، عفونت روده‌ای، اسهال مزمن، انسداد مجاری صفراوی، مصرف برخی داروها خصوصا داروهای ضدافسردگی سه حلقه‌ای، آنتی‌بیوتیک‌ها و داروهای آسم و ضد بارداری خوراکی می‌توانند موجب کمبود این ویتامین در بدن شوند. .علائم کمبود این ویتامین شکاف‌ها و ترک‌های دردناک در گوشه دهان و روی لب‌ها، سوزش و اشک‌ریزش زیاد چشم‌ها، کم‌خونی، سستی، افسردگی و تغییر شخصیت است-مقادیر زیاد این ویتامین می‌تواند رنگ ادرار را زرد تیره کند

B3 یا نیاسین(اسید نیکوتنیک): پلاگر یکی ازمهم ترین علائم کمبود این ویتامین می باشد. از دیگر علائم کمبود آن می توان خستگی، عصبانیت، آشفتگی و کُندی در اعمال بدنی و روانی را نام برد.ویتامین B3 یا نیاسین.
این ویتامین در ساختمان کوآنزیمهای NAD وNADP نقش دارد و میزان مورد نیاز روزانه أن برای بالغین ٢٠-١۴ میلی گرم در روز میباشد.
کمبود این ویتامین می تواند منجر به پلاگر, زخم بر روی زبان, آمینواسیداوری و زوال شدید مغزی گردد.کمبود شدید ویتامین ب۳، اسهال شدید و عوارض گوارشی را به دنبال دارد و اگر این کمبود ادامه پیدا کند زوال عقل ایجاد می‌شود.ویتامین ب۳ در اثر پختن در آب از بین می‌رود. بنابراین تا حد امکان از جوشاندن، پختن و فریز کردن سبزیجات خودداری کنید در یک طبخ معمولی ۱۵ تا ۲۵ درصد نیاسین از بین می‌رود.-
کمبود ویتامین B3 یا نیاسین نیز منجر به علائم جسمی و روحی می‌شود که مهمترین آنها زوال عقل است و حتی کمبود آن به مرگ نیز می‌انجامد
B3 یا نیاسین، در مقادیر بالا یعنی حدود ۳ گرم در روز، کلسترول بد (ldl) را کاهش و کلسترول خوب (hdl) را افزایش می‌دهدویتامین B3 عامل ترمیم سلول مغزی ویتامین B3 می‌تواند به ترمیم و بازسازی مغز پس از سکته کمک کند.می‌تواند عملکرد مغز را در بیماران مبتلا به سکته مغزی احیا کند.همچنین این ویتامین به حفظ آرامش فرد کمک می‌کند و هورمون‌های درون‌ریز مهم را در بدن تولید می‌کندهمچنین این ویتامین به حفظ آرامش فرد کمک می‌کند و هورمون‌های درون‌ریز مهم را در بدن تولید می‌کند عوارض عصبی شامل حساسیت، سردرد و بی‌خوابی در مراحل اولیه ایجاد می‌شود و به زودی به دنبال آن علایم ذهنی و روحی شدیدتری مانند فراموشی، اوهام و بالاخره یک افسردگی شدید که ظاهر می‌شودبیرون ریختن آبی که برای پختن ماده غذایی مصرف شده است، باعث هدر رفتن ویتامین ۳ Bهمانند وسایر ویتامینهای گروه B می گردد

.
حدود ۱۵ تا ۲۵ درصد اسیدنیکوتینیک در رژیم غذایی روزانه از این طریق هدر می رود. جدا شدن پوسته غلات هنگام آسیاب کردن و تهیه آرد از مراحلی است که باعث کاهش این ویتامین می گردد.

ویتامین ۵B (اسید پانتوتنیک): ویتامین ضد استرس وکمک- بهبود سریع تر زخم- و -این حال فقدان پانتوتنیک اسید معمولا با فقدان دیگر ویتامین های گروه B همراه است. به تولید ویتامین D- کمبود B5 باعث افسردگی ، اختلال شخصیت، مشکلات قلبی ، افزایش خطر عفونت ها، خستگی، دردهای شکمی، اختلال خواب ، کرختی، تغییرات حسی در بازوها و ساق پاها ، بی حالی، گرفتگی عضلات، افزایش حساسیت به انسولین، افزایش سطح کلسترول خون و کاهش سطح پتاسیم در بدن می شودعلائم کمبود این ویتامین، عبارت است از: گرسنگی، استرس و افسردگی .کاهش سطح پتاسیم . این ویتامین برای درست عمل کردن هورمون ها و تهیه اسیدهای آمینه نقش اساسی را بر عهده دارد.این ویتامین، فواید ویتامین های C ، B6، و B12 را در بدن بیشتر و کمبودشان را اصلاح می کند.کنترل استرس ناشی از سردردهای میگرنی ، فشارهای روانی ، سندرم خستگی مزمن و ترک سیگار و الکل

ویتامین ۶B (پیرودوکسین): علامت های کمبود این ویتامین بسیار محدود می باشد. در الکلیسم ها، بیماران کلیوی و خانم هایی که داروهای ضد بارداری مصرف می کنند، علائم کمبود ظاهر می شود.ویتامین B6 سبب تقویت سیستم ایمنی میشود

عارضه کمبودB6، اختلالات عصبی است همچنین احساس ضعف و ناتوانی به دلیل تحلیل عضلات ، احساس خواب آلودگی و عوارض دیگر، قرمز و متورم شدن زبان ، ایجاد زخم در دهان و تغییر حالت در پوست بدن است

ویتامین ۱۲B : علائم کمبود این ویتامین شامل: کم خونی ، شخصیت دوگانه، سوءظن شدید، هذیان گویی، زود رنجی، توهم، پریشانی، کاهش اشتها ، سرگیجه، ضعف، کمبود تنفس وکوتاهی تنفس- اسهال کاهش تمرکز، خطر خونریزی غیرطبیعی، تضعیف سیستم ایمنی، تحریک‌پذیری، پرخاشگری، فراموشی، گیجی، بی‌قراری – بی‌حسی و سوزش و خارش اندام‌ها، حرکات بی‌ثبات و بی‌تعادلی در راه‌رفتن اشاره کرد-التهاب دستگاه گوارشی
است..
وی افزود: علائم عصبی ناشی از کمبود آن شامل کاهش حافظه، آشفتگی‌های روحی، افسردگی و اضطراب است. به عنوان منابع غذایی آن می‌توان مخمر آبجو، پنیر، بادام زمینی، کنجد،از علائم کمبود این ویتامین می‌توان به التهاب دستگاه گوارشی، بی‌اشتهایی، کاهش وزن، کم‌خونی با ضعف، کوتاهی تنفس، کاهش تمرکز، خطر خونریزی غیرطبیعی، تضعیف سیستم ایمنی، تحریک‌پذیری، پرخاشگری، فراموشی، گیجی، بی‌قراری، توهم، افسردگی، بی‌حسی و سوزش و خارش اندام‌ها، حرکات بی‌ثبات و بی‌تعادلی در راه‌رفتن اشاره کرد
اسید فولیک: این ویتامین برای ساخت DNA لازم است. الکلیسم ها و استفاده کننده های زیاد داروها جزو کسانی می باشند که دچار کمبود این ویتامین می شوند.اسید فولیک در تکامل رشد جنین بسیار با اهمیت می باشد. رشد طناب نخاعی و مغز جنین در گرو وجود اسید فولیک می باشد.

متین راد گفته:

به نام خدا.درجواب مهدی نژاد بایدگفت که حرف شما کاملا درست است .وعوارض قندوشکر که شما گفتیدکاملا دلیل علمی دارد.اماشما که گفتید بایدخون گریه کردبایدبگویم .تاسف بار تر از آن است که بکینگ پودر بااینکه عوارض وامراض قندوشکر راندارداما خیلی خیلی بدتر از قندوشکر است وقندوشکراگر یکی دوبارمصرف کردممکن است عوارض نداشته باشدامابکینگ پودر رانبایدبه هیچ عنوان مصرف کردوعوارض آن فوق العاده خطرناک تر ازقندوشکراست.امامتاسفانه پرکاربرداست.بکینگ پودر ازجوش شیرین وغذاهای کنسروی وچیپس ونوشابه وپفک خیلی بدتر است.اما وزارت بهداشت ایران از وزارت بهداشت جهانی اطاعت میکند.اگر جلوی تولیدقندوشکر گرفته نمی شودبایدجلوی تولیدبکینگ پودر راگرفته شود

احمدی گفته:

سلام. من باخواندن مطالب بالا خواندم وبرایم جالب بود.اما یادتان باشد متن اولی مربوط به حسین خیراندیش است نه متن های پایینی .نگوییدچرا خیراندیش علیه وزارت بهداشت سخن گفته.درثانی.انچه که دوستان نظر دادندمربوط به طی چندسال است وسوء برداشت نکنید

م-ب.از مشهد گفته:

بسم الله الرحمن الرحیم.من چون رشته تحصیلی ام رشته صنایغ غذایی است.بنابراین به عقیده من تعیین وسنجش مقدار phوهمین طور میزان اسیدلاکتیکlنواع لبنیات صنعتی وکارخانه ای امرخیلی ضروری است وعدم تعیین وسنجش مقدار اسیدلاکتیک وهمینطورphمحصولات لبنی به نظرشخصی من کم ترازقتل نیست.(متاسفانه اصلا توجه به آن نمی کنند) لبنیات کارخانه ای وصنعتی(شیروماست ودوغ ودیگرلبنیات صنعتی وکارخانه ای ) دلایل زیادی وجود داردکه احتمال کاهش phآن وافزایش اسیدلاکتیک آن بالاست واین احتمال نزدیک به صدرصداست. مثلا آنزیم فسفاتازقلیایی در پاستوریزاسیون ازبین میرود که این آزمایش برای تعیین پاستوریزاسیون شیر است .کاهش چربی شیر-کاهش درصدی برخی ویتامین های حساس به حرارت -شیر تحت تاثیرحرارت شیر وعوامل مختلف تبدیل به اسیدلاکتیک میگردد.شیری که phان پایین باشد واسیدلاکتیک آن زیاد مضراتی که این شیرداردهرچیزی که بااین شیر تهیه شود عوارض ومضرات این شیر راهم به همراه خواهدداشت.شیر فقط یک مثال بود وشامل سایرلبنیات هم میشودواهمیت این موارد درماست ودوغ چندبرابر میشودچون مقدار اسیدلاکتیک ماست ودوغ بسیاربیشتر از شیراست. اگر phلبنیات پایین باشد ومقدار اسید لاکتیک بالا باشدعوارض زیر رابدنبال خواهدداشت دیگر داشتن مواد معدنی و ویتامین در لبنیات ارزشی نخواهدداشت مثلابا اینکه این لبنیات سرشار ازکلسیم است اما برعکس بامصرف این نوع لبنیات فرددچارپوکی استخوان میگردد در بدن انسان مقدار pH متعادل بین ۷٫۳۴ و ۷٫۴۰ میباشد که کمی قلیایی است و باید در این محدوده نگه داشته شود در غیر اینصورت بعضی از واکنش های آنزیمی انجام نمی گیرد و تنظیم فعالیت های فیزیکی و شیمیایی درون سلولی با مشکل مواجه می شود. خون را اسیدی خواهدکرد و آن را از حالت قلیایی طبیعی خود خارج می‌کند. بدن برای ترمیم و تصحیح این حالتدست به دامن استخوان‌ها و دندان‌ها می‌گردد تا کلسیم آنها را برای قلیایی کردن خون آزاد کند.کلسیم بهترین و سریع‌ترین عامل قلیایی کردن خون می‌باشد. این کلسیم آزاد شده از استخوان‌ها سپس توسط کلیه‌ها دفع می‌گردد وکلسیم این لبنیات فایده ای نخواهدداشت. در نتیجه مصرف این نوع لبنیات باعث پوکی استخوان‌ها و ضعف دندان‌ها خواهدشد در صورت ادامه این حالت اسیدی شدن خون بسیار خطرناک گشته و فعالیت ارگان‌ها و سلول‌ها را مختل می کند- اسید لاکتیک فعالیت نرون های مغزی را به شدت کاهش می دهد ولذا برای مغز بسیارمضراست وآسیب به قسمت اعصاب مرکزی (مغزومخچه وبصل النخاع ونخاع ) میزند.اسیدلاکتیک سبب خستگی وخواب آلودگی میگردد.میزان ونحوه تاثیراسیدلاکتیک برای همه افراد متفاوت است بعضی از آثار و نتایج زیانبار اسیدی شدن خون : افسردگی انواع بیماریهای قلب و عروق خورده شدن دیوارة سرخرگ ها و سیاهرگ ها ضعف حافظه دل درد شدید در دختران هنگام عادت ماهانه آلزایمر دیابت سرطان ضعف سیستم ایمنی بدن بیماری های سیستم عصبی مانند بیماری خطرناکMS پوکی استخوان خرابی و فساد دندانها لقی دندانها ضعف اعصاب تشنج دل درد شدید در دختران هنگام عادت ماهانه ام اس اسکیزوفرنی پوکی استخوان و سائیدگی استخوان شب ادراری بچه ها یبوست ناراحتی اعصاب و روان صرع (برای کسانی که طبع سرد دارند) عرق کردن زیاد – آلرژی عرق کردن زیاد (کف دست – زیر بغل – کف پا) ارتروز – رماتیسم ام اس افزایش انزیم LDHکه باعث ترس شدید واضطراب برانسان غلبه کند باید دوباره یاآور شدمیزان اسیدلاکتیک ماست و دوغ حتما بیش ازشیر است-همچنین حدودسه روز طول خواهدکشید تاکلیه خون را به حالت قلیایی وطبیعی خود برگرداند

[ ارسال جوابیه ]

م-ب.از مشهد (امتیاز : ۰)
توسط میهمان در مورخه : پنجشنبه، ۱۹ بهمن ماه ، ۱۳۹۱
بسم الله الرحمن الرحیم.من چون رشته تحصیلی ام رشته صنایغ غذایی است.بنابراین به عقیده من تعیین وسنجش مقدار phوهمین طور میزان اسیدلاکتیکlنواع لبنیات صنعتی وکارخانه ای امرخیلی ضروری است وعدم تعیین وسنجش مقدار اسیدلاکتیک وهمینطورphمحصولات لبنی به نظرشخصی من کم ترازقتل نیست.(متاسفانه اصلا توجه به آن نمی کنند) لبنیات کارخانه ای وصنعتی(شیروماست ودوغ ودیگرلبنیات صنعتی وکارخانه ای ) دلایل زیادی وجود داردکه احتمال کاهش phآن وافزایش اسیدلاکتیک آن بالاست واین احتمال نزدیک به صدرصداست. مثلا آنزیم فسفاتازقلیایی در پاستوریزاسیون ازبین میرود که این آزمایش برای تعیین پاستوریزاسیون شیر است .کاهش چربی شیر-کاهش درصدی برخی ویتامین های حساس به حرارت -شیر تحت تاثیرحرارت شیر وعوامل مختلف تبدیل به اسیدلاکتیک میگردد.شیری که phان پایین باشد واسیدلاکتیک آن زیاد مضراتی که این شیرداردهرچیزی که بااین شیر تهیه شود عوارض ومضرات این شیر راهم به همراه خواهدداشت.شیر فقط یک مثال بود وشامل سایرلبنیات هم میشودواهمیت این موارد درماست ودوغ چندبرابر میشودچون مقدار اسیدلاکتیک ماست ودوغ بسیاربیشتر از شیراست. اگر phلبنیات پایین باشد ومقدار اسید لاکتیک بالا باشدعوارض زیر رابدنبال خواهدداشت دیگر داشتن مواد معدنی و ویتامین در لبنیات ارزشی نخواهدداشت مثلابا اینکه این لبنیات سرشار ازکلسیم است اما برعکس بامصرف این نوع لبنیات فرددچارپوکی استخوان میگردد در بدن انسان مقدار pH متعادل بین ۷٫۳۴ و ۷٫۴۰ میباشد که کمی قلیایی است و باید در این محدوده نگه داشته شود در غیر اینصورت بعضی از واکنش های آنزیمی انجام نمی گیرد و تنظیم فعالیت های فیزیکی و شیمیایی درون سلولی با مشکل مواجه می شود. خون را اسیدی خواهدکرد و آن را از حالت قلیایی طبیعی خود خارج می‌کند. بدن برای ترمیم و تصحیح این حالتدست به دامن استخوان‌ها و دندان‌ها می‌گردد تا کلسیم آنها را برای قلیایی کردن خون آزاد کند.کلسیم بهترین و سریع‌ترین عامل قلیایی کردن خون می‌باشد. این کلسیم آزاد شده از استخوان‌ها سپس توسط کلیه‌ها دفع می‌گردد وکلسیم این لبنیات فایده ای نخواهدداشت. در نتیجه مصرف این نوع لبنیات باعث پوکی استخوان‌ها و ضعف دندان‌ها خواهدشد در صورت ادامه این حالت اسیدی شدن خون بسیار خطرناک گشته و فعالیت ارگان‌ها و سلول‌ها را مختل می کند- اسید لاکتیک فعالیت نرون های مغزی را به شدت کاهش می دهد ولذا برای مغز بسیارمضراست وآسیب به قسمت اعصاب مرکزی (مغزومخچه وبصل النخاع ونخاع ) میزند.اسیدلاکتیک سبب خستگی وخواب آلودگی میگردد.میزان ونحوه تاثیراسیدلاکتیک برای همه افراد متفاوت است بعضی از آثار و نتایج زیانبار اسیدی شدن خون : افسردگی انواع بیماریهای قلب و عروق خورده شدن دیوارة سرخرگ ها و سیاهرگ ها ضعف حافظه دل درد شدید در دختران هنگام عادت ماهانه آلزایمر دیابت سرطان ضعف سیستم ایمنی بدن بیماری های سیستم عصبی مانند بیماری خطرناکMS پوکی استخوان خرابی و فساد دندانها لقی دندانها ضعف اعصاب تشنج دل درد شدید در دختران هنگام عادت ماهانه ام اس اسکیزوفرنی پوکی استخوان و سائیدگی استخوان شب ادراری بچه ها یبوست ناراحتی اعصاب و روان صرع (برای کسانی که طبع سرد دارند) عرق کردن زیاد – آلرژی عرق کردن زیاد (کف دست – زیر بغل – کف پا) ارتروز – رماتیسم ام اس افزایش انزیم LDHکه باعث ترس شدید واضطراب برانسان غلبه کند باید دوباره یاآور شدمیزان اسیدلاکتیک ماست و دوغ حتما بیش ازشیر است-همچنین حدودسه روز طول خواهدکشید تاکلیه خون را به حالت قلیایی وطبیعی خود برگرداند

م-ب.از مشهد گفته:

به نام خدا.بازم سلام.این روهم فراموش کردم که درپست قبلی بنویسم.مرغ صنعتی هم چون تحرک کافی ندارد ودر فضای سربسته وحدود۴۵-۵۰ روز مداوم معمولا نمی رادارد وتغذیه دارد ممکن است اسیدلاکتیک مرغ صنعتی به طور چشم گیروبیش ازحدوغیرنرمال بالارود واگر این طور باشد دیگر مرغ وتخم مرغ صنعتی وماشینی (همین طور پرورشی)نه تنها برای بدن مغذی نیست بلکه به شدت مضراست وباید از مصرف آن برحذربود.من نمیدانم راهی برای تعیین میزان اسیدلاکتیک مرغ وتخم مرغ وجوددارد یاخیر

م-ب.از مشهد گفته:

به نام خدا.بازم سلام.این روهم فراموش کردم که درپست قبلی بنویسم.مرغ صنعتی هم چون تحرک کافی ندارد ودر فضای سربسته وحدود۴۵-۵۰ روز مداوم معمولا نمی رادارد وتغذیه دارد ممکن است اسیدلاکتیک مرغ صنعتی به طور چشم گیروبیش ازحدوغیرنرمال بالارود واگر این طور باشد دیگر مرغ وتخم مرغ صنعتی وماشینی (همین طور پرورشی)نه تنها برای بدن مغذی نیست بلکه به شدت مضراست وباید از مصرف آن برحذربود.من نمیدانم راهی برای تعیین میزان اسیدلاکتیک مرغ وجوددارد یاخیر


ارسال نظر

 

No Image
No Image No Image No Image
 
 
 
No Image No Image